Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Przystanek Zieleń przy kolskiej trójce

Przystanek Zieleń przy kolskiej trójce
R.G.
29.06.2022, o godz. 9:12
czas czytania: około 2 minut
0

Nic tak nie rozwija wyobraźni młodych ludzi jak obcowanie z naturą. Natomiast sprawdzona edukacyjna zasada głosi, że najlepszym sposobem nabywania nowych umiejętności jest doświadczenie oraz praktyka. I właśnie w oparciu o te idee przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kole powstanie "Przystanek Zieleń".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Podsumowano wyniki głosowania nad projektami zgłoszonymi do Kolskiego Budżetu Obywatelskiego.  Najwyższą liczbę, czyli 282 ważne głosy, oddano na projekt złożony przez Stowarzyszenie „Kolska Trójka” pt. „Przystanek Zieleń”. Zgodnie z regulaminem konkursu działanie to zostanie wpisane do projektu Budżetu Miasta Koła (woj. wielkopolskie), na 2023 rok.

Wiata w centralnej części

Projekt, na którego realizację przeznaczono kwotę w wysokości 40 730 zł, zakłada wyodrębnienie z terenu przylegającego do Szkoły Podstawowej nr 3, im. Marii Konopnickiej w Kole, działki o powierzchni około 30 metrów kwadratowych z przeznaczeniem pod budowę zielonego skweru z drewnianą zadaszoną wiatą o wymiarach 8,5m x 3m wykonaną z drewna i poliwęglanu, pod którą ustawione zostaną ławki.

Lekcje biologii w ogrodzie

Planuje się tam również ustawienie donic z pergolami i utworzenie zielonego ogrodu, w którym uczniowie, w ramach zajęć przyrody i biologii uprawiać będą ogród ze specjalnie wydzielonymi strefami warzywną, kwiatową oraz ziołową.

Natomiast zainstalowane tam wcześniej, tradycyjne ogrodowe korytka, zastąpione zostaną atrakcyjną wizualnie aranżacją rynien, które oprócz walorów ozdobnych spełniać będą funkcję ekologicznego systemu nawadniania, a to dzięki pozyskiwaniu naturalnej wody deszczowej do podlewania roślin. Natomiast ściany nowej wiaty wypełnią zimozielone krzewy wielosezonowe i kolorowe rośliny ozdobne.

Dodajmy, że w najbliższym otoczeniu przyszłego „Przystanku Zieleń” znajduje się nowoczesne boisko wielofunkcyjne, a także ogólnodostępny plac zabaw.

Uczniowie zadbają o utrzymanie

Warto też wiedzieć, że wszelkie koszty wynikające z utrzymania “Przystanku” po realizacji projektu, takie jak np. całoroczne prace pielęgnacyjne, dosadzanie roślin, konserwacja stałych elementów architektury ogrodowej będą w gestii uczniowskiej społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kole, a także Stowarzyszenia Kolska Trójka.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023