Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Rowery miejskie znikną z Poznania?

Rowery miejskie znikną z Poznania?
MŁ/PAP
03.06.2022, o godz. 11:02
czas czytania: około 2 minut
0

Od następnego sezonu Miasto Poznań nie będzie dofinansowywało systemu rowerów miejskich – zapowiedział zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. Wskazał, że jeżeli w przyszłym roku rowery wrócą, to pod warunkiem, że firmy będą prowadzić w pełni komercyjną działalność.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski zaznaczył w czwartek na antenie lokalnego Radia Poznań, że w ostatnich sezonach liczba wypożyczeń rowerów miejskich “dramatycznie spadała”.

Zaznaczył jednak, że system rowerów miejskich – funkcjonujący w Poznaniu od 2012 roku – miał wiele pozytywnych konsekwencji.

– Faktycznie był taki moment, że dodatkowo wypromował poruszanie się rowerem po mieście. Ale dzisiaj wiemy, że na prawie 10 procent mieszkańców naszego miasta, którzy każdego dnia poruszają się rowerem, to już jest dużo, to solidny europejski wynik, podróży rowerem miejskim jest raptem kilka procent – powiedział Wiśniewski Radiu Poznań.

Pieniądze mają iść na cele związane z budową infrastruktury rowerowej 

– Wolelibyśmy te środki, które do tej pory służyły wsparciu tego programu, niemałe środki bieżące, w skali roku to było kilka milionów złotych, przeznaczać na inne cele związane z budową infrastruktury rowerowej – dodał.

Radio Poznań przypomniało, że umowa miasta z operatorem systemu kończy się w tym roku, a samorząd nie będzie ogłaszał nowego przetargu. Jeżeli więc w przyszłym roku rowery wrócą, to pod warunkiem, że firmy prowadzić będą w pełni komercyjną działalność, bez miejskiego dofinansowania.

 


Komunikacja miejska alternatywą dla ruchu samochodowego [konferencja on-line już 23 czerwca]

  • Zasady organizacji i finansowania komunikacji miejskiej
  • Elektromobilność w komunikacji miejskiej (rozwój rynku, trendy, infrastruktura e-bus)
  • Strefy czystego transportu i konsekwencje ich wprowadzania
  • Studia przypadków: doświadczenia Warszawy, Krakowa, Białegostoku i Gdańska związane z organizacją komunikacji miejskiej
  • Konsultacje społeczne w zakresie komunikacji miejskiej
  • Badania ruchu

to tylko wybrane zagadnienia jakie poruszą zaproszeni do współpracy eksperci i praktycy z obszaru transportu publicznego podczas konferencji 23 czerwca, która odbędzie się on-line.

Dla pracowników samorządu terytorialnego udział w konferencji jest bezpłatny!

Szczegóły, program i formularz rejestracji na stronie komunikacja.abrys.pl

 

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024