1 / 5

Różowe wstążki przygotowywane na warszawskich kwietnikach jako symbole walki z rakiem piersi są już w komplecie. Ósma (i póki co – ostatnia) kompozycja powstała na pl. Zbawiciela.

Za wkomponowaniem w stołeczne rabaty kwiatowych wstążek skryty jest istotny przekaz. – Tym ogólnoświatowym symbolem chcemy przypominać kobietom jak ważne są badania, dzięki którym wiele chorób, w tym nowotworowych, można wykryć na wczesnym etapie. Warto szerzyć te treści, wykorzystując także takie niekonwencjonalne sposoby, jakimi są kompozycje z kwiatów – mówi Tadeusz Jaszczołt, dyrektor warszawskiego Zarządu Oczyszczania Miasta.

W ramach akcji przeprowadzonej przez ZOM w całej Warszawie powstało osiem wstążek.Ostatnia została posadzona na pl. Zbawiciela. Do ułożenia aranżacji użyto 2,8 tys. kwiatów. W sumie na wszystkie wstążki potrzeba było ponad 17 tys. kwiatów.

Kompozycje z begonii i pelargonii można podziwiać na  Rondzie Waszyngtona, Placu na Rozdrożu, Trasie Łazienkowskiej, ul. Banacha, w Ogrodzie Saskim, Polu Mokotowskim, okolicach dworca PKP Warszawa-Włochy i na Placu Zbawiciela. Kwietne różowe wstążki do jesieni będą przypominały kobietom o regularnych badaniach.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj