W Myślenicach zainaugurowano 8 lipca działalność mobilnych biur programu „Czyste Powietrze”. Pojazdy ruszają w trasę po Śląsku i Małopolsce.

Podczas trasy, która będzie realizowana przez całe wakacje, będzie można spotkać się z ekspertami, którzy doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, pokażą, jak wypełnić wniosek w programie „Czyste powietrze”, odpowiedzą na pytania dotyczące wymiany tzw. kopciuchów, czy udzielą pomocy w wypełnianiu wniosków.

Na mieszkańców Śląska i Małopolski czekają też liczne spotkania i prelekcje. Mobilne biura przejadą ponad 4 tys. km w każdym z województw. Przebieg trasy będzie można sprawdzać co tydzień na stronach WFOŚiGW w Krakowie oraz WFOŚiGW w Katowicach.

– Cieszę się, że Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska w Katowicach i w Krakowie zdecydowały się na przełożenie tej idei w postaci uruchomienia mobilnych biur – mówi minister klimatu Michał Kurtyka.

Z kolei Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach podkreśla, że głównym celem akcji jest dotarcie do jak największej liczby gmin i do jak najszerszej grupy mieszkańców. Jeśli ten pilotażowy wakacyjny projekt się sprawdzi, to rozważone zostanie wprowadzenie wyjazdów mobilnego biura programu „Czyste Powietrze” na stałe.

– Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – podkreśla Tomasz Bednarek.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. No jakiś pomysł, do pracy
    Bo nikt mi nie powie, że to jest łatwe do wypełnienia. (a dodzwonić się jest ciężko do nich)
    Takie pytanie kiedy mówimy, że budynek nie jest przyłączony do sieci dystrybucji gazu ? Czy brak licznika gazowego, kwalifikuje że jest budynek przyłączony do dystrybucji gazu.

    Na lipiec 2020 – Nadal te formularze są nie jasne, dla przeciętnego zjadacza chleba

Skomentuj