1 / 12

Tężnia solankowa, malownicze molo, pachnąca łąka kwietna, a od niedawna również plac zabaw w formie parku linowego kuszą, by słoneczne popołudnia spędzić na rybnickim Paruszowcu.

Choć jesień za pasem, lato wciąż nie odpuszcza, zachęcając do spacerów czy rowerowych wycieczek. W Rybniku nie brakuje otoczonych ścieżkami rowerowymi miejsc rekreacyjnych. Najpopularniejsze z nich to Pniowiec i otwarta niedawno trasa rowerowa do kolejki wąskotorowej oraz Paruszowiec i tonąca w zieleni oraz kwiatach tężnia solankowa.
– Prócz zdrowotnych inhalacji warto tutaj dotrzeć po chwilę wytchnienia. Choć niedaleko stąd do centrum miasta, klimat panuje tu iście mazurski – malowniczy staw i prowadzące do niego molo z ławeczkami. Wokół samej tężni można się zrelaksować przy grach planszowych na przeznaczonych do nich stołach lub przy lekturze, wypożyczonej ze stojącej nieopodal biblioteczki plenerowej. Dla spragnionych większych atrakcji powstał tu niedawno park linowy dla najmłodszych – zachwala Lucyna Tyl z rybnickiego magistratu.
Zarówno rybnicka tężnia solankowa, jak i park linowy powstały w ramach budżetu obywatelskiego (odpowiednio edycja 2017 i 2019). Zagospodarowanie najbliższego otoczenia (ścieżki, zieleń, infrastruktura) to zasługa pracowników zarządu zieleni miejskiej i Rybnickich Służb Komunalnych.

Czytaj więcej

Skomentuj