Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Sądeckie Wodociągi bezpłatnie badają studnie

Sądeckie Wodociągi bezpłatnie badają studnie
R.G.
04.10.2023, o godz. 8:19
czas czytania: około 2 minut
0

Od dziś (3 października 2023r.) do 10 października br., Sądeckie Wodociągi prowadzić będą akcję bezpłatnego badania wody z przydomowych, prywatnych studni na obszarze działania przedsiębiorstwa. Akcja związana jest z wdrażaniem przez spółkę zasad społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jak informują Sądeckie Wodociągi, badania prowadzone są w ramach działań przedsiębiorstwa związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Są działaniem prozdrowotnym na rzecz środowiska lokalnego. Ich celem jest podkreślenie znaczenie bezpiecznej wody dla zdrowia i życia człowieka.

Do bezpłatnych badań wody mogą zgłosić się mieszkańcy gmin: Korzenna, Nawojowa, Stary Sącz, Kamionka Wielka oraz Nowego Sącza.

Kto może skorzystać? 

Adresatami akcji są właściciele posesji nie posiadających przyłączy wodociągowych, mających możliwość przyłączenia się do sieci wodociągowej Sądeckich Wodociągów.

Zgłoszenia woli skorzystania z badań przyjmowane są od 3 października br. pod numerem telefonu Sądeckich Wodociągów: 18 41 41 218 w godzinach 7:00 – 15:00.

Osoby zainteresowane badaniami zobowiązane są do podania następujących danych: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, numer telefonu.

Jak zapewniają Sądeckie Wodociągi powyższe dane posłużą wyłącznie do komunikacji ze spółką w celu wykonania bezpłatnych badań wody.

W latach 2015-2022, spółka Sądeckie Wodociągi przeprowadziła 500 tego rodzaju badań.

Czym jest CSR?

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, której skrót CSR pochodzi od angielskiego Corporate Social Responsibility, to koncepcja zarządzania uwzględniająca relacje społeczne, interesy pracownicze i aspekty ochrony środowiska przyrodniczego. Strategia ta jest coraz częściej przyjmowana zarówno przez firmy na świecie, jak i polskie przedsiębiorstwa.

Strategia CSR zakłada, że przedsiębiorstwo nie jest skupione wyłącznie na własnych interesach i rozwoju, ale też prowadzi działania, które mają na celu poprawę ogólnego dobrostanu społecznego. Obszar CSR jest szeroki i zawiera szereg różnego rodzaju inicjatyw i metod postępowania. Ważną kwestią jest to, że koncepcja ta jest dobrowolna i długofalowa.

Norma międzynarodowej organizacji

W 2010 roku Międzynarodowa Organizacja Standaryzacyjna opracowała normę PN-ISO 26000 służącą za przewodnik z zakresu odpowiedzialności społecznej i środowiskowej.

Według tego przewodnika, przejrzyste i etyczne zachowanie przedsiębiorstw: wpływa na zrównoważony rozwój, a także dobrobyt i zdrowie społeczeństwa, wpisuje się w międzynarodowe normy prawne i normy postępowania, ujmuje wolę interesariuszy, jest spójne z działaniami organizacji.

Efekt 5. lat pracy 

Nad opracowaniem podstaw CSR pracowali eksperci z 99 państw. Definicje ujmujące zakres najważniejszych obszarów powstawały ponad 5 lat. Dotyczą one takich kwestii jak: przestrzeganie praw człowieka, poszanowanie praw pracowniczych, ochrona środowisko – przeciwdziałanie jego degradacji, stosowanie polityki równych szans i sprawiedliwych praktyk rynkowych, promowanie zrównoważonej konsumpcji, uczciwy marketing, troska o konsumentów, a także zaangażowanie społeczne.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024