Sieć zielonych ulicznych korytarzy, umożliwiających komfortowe i bezpieczne poruszanie się po mieście, to nieodzowny element koncepcji zrównoważonych, zdrowych i „szczęśliwych” miast, w których stawia się na ograniczenie ruchu samochodowego, zachęca mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej i rowerów oraz większej aktywności fizycznej i wypoczynku na miejskich terenach zieleni.
Zakład Gospodarki Komunalnej w Obszy (powiat biłgorajski, województwo lubelskie), zwrócił się do mieszkańców z prośbą o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z miejscowej sieci wodociągowej. Tym razem powodem takiej decyzji nie jest susza lecz prace modernizacyjne w lokalnej hydroforni.
Ponad 30 projektów miast i gmin woj. śląskiego otrzyma wsparcie w nowym Marszałkowskim Programie Poprawy Jakości Powietrza z budżetem 5,7 mln zł. Składają się na niego konkurs na działania poprawiające jakość powietrza i konkurs nagradzający gminy, które najlepiej sobie z tym radzą.
Na wniosek śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej sąd tymczasowo aresztował prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. W prokuraturze usłyszał on cztery kolejne zarzuty, w tym m.in. dotyczące nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań poprzez zatajenie sprzedaży Górczyńskiemu złotych i srebrnych monet o wartości 1,7 miliona złotych.
Stołeczny ratusz nie obniży stawek za śmieci, mimo że - jak uznała RIO - w ubiegłym roku pobrał od mieszkańców 180 mln zł za dużo za odbiór odpadów. Nadwyżka została przeznaczona na finansowanie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w latach 2023-2025 – przekazał PAP urząd miasta.











