Dzięki dotacji w wysokości 12,5 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udało się zrewitalizować, ku uciesze wszystkich mieszkańców, aż trzy parki – poinformował burmistrz wielkopolskiego Jarocina Adam Pawlicki.
Nieustanne zmiany systemu odbioru i zagospodarowania odpadów, zmiany systemu naliczania opłat, przesuwanie przetargów z urzędu miasta do miejskiej spółki MPO i ogromny chaos w świetle obecnych doniesień mogą nie być przypadkiem - ocenił przewodniczący klubu radnych PiS Dariusz Figura.
Od 3 kwietnia 2023 r. wejdą w życie zmiany w taryfie komunikacji miejskiej w Gdańsku. Wzrośnie cena biletów miesięcznych, w ofercie pojawi się bilet przesiadkowy 75-minutowy w cenie 6 złotych.
Cyberatak był przyczyną awarii systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych, która jest głównym nośnikiem biletów komunikacji miejskiej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – podali przedstawiciele GZM. W tamtejszej komunikacji obowiązują tymczasowe zasady kupowania i kasowania biletów.
Bielsko-Biała uporządkuje w najbliższych latach krajobraz: z ulic i budynków zniknie około 40 proc. istniejących obecnie reklam – podał w czwartek bielski magistrat. Umożliwia to przyjęta przez radę miejską uchwała porządkująca ład przestrzenny.











