Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

ZGK w Obszy apeluje o racjonalne wykorzystanie wody

ZGK w Obszy apeluje o racjonalne wykorzystanie wody
R.G.
24.05.2023, o godz. 10:26
czas czytania: około 2 minut
0

Zakład Gospodarki Komunalnej w Obszy (powiat biłgorajski, województwo lubelskie), zwrócił się do mieszkańców z prośbą o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z miejscowej sieci wodociągowej. Tym razem powodem takiej decyzji nie jest susza lecz prace modernizacyjne w lokalnej hydroforni.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W swoim oficjalnym komunikacie ZGK w Obszy apeluje o to, by wody z sieci wodociągowej używać wyłącznie do celów socjalno – bytowych. Na obecnym etapie pobór wody jest zbyt duży i w efekcie występują trudności z napełnieniem zbiorników, co jest niezbędne do prawidłowego działania wodociągu.

Remont i widmo suszy

– 2 lata temu mieliśmy podobny problem – informuje Robert Rożak, inspektor ds. administracyjnych ZGK w Obszy. – Wtedy przyczyną była susza i obniżenie poziomu wody w ujęciach. Natomiast obecnie, powodem naszego apelu do mieszkańców są prace modernizacyjne w hydroforni, która pochodzi z lat 70-tych ubiegłego wieku, natomiast obecnie jest gruntownie remontowana i unowocześniana. Remont trwa już pół roku i potrwa jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy. Stąd nasz obecny apel. Nie mniej jednak, z uwagi na to, że susze zdarzają się coraz częściej, problem i konieczność racjonalnego gospodarowania wodą będzie nas wszystkich dotyczyć coraz częściej.

Modernizacja dla 10 tysięcy odbiorców

Dodajmy, że sieć wodociągowa obsługiwana przez ZGK w Obszy dostarcza wodę nie tylko do mieszkańców tej gminy, ale też gmin ościennych, w sumie dla 10 tysięcy ludzi.

– Przebudowa stacji uzdatniania wody Babice – Dorbozy, to trzecie zadanie, na które przyznano nam pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. – wyjaśnia wójt gminy Obsza Andrzej Placek.– Stacja Babice – Dorbozy to obiekt wybudowany pod koniec minionego wieku, który jest bardzo ważny nie tylko dla nas, ale również dla kilku innych gmin. Hydrofornia w Babicach zaopatruje w wodę odbiorców w całej gminie Obsza, a także części gmin Tarnogród, Księżpol i Łukowa oraz Kuryłówka w województwie podkarpackim.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b WODKAN TI-MA [27.05 – 09.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024