Ministerstwo Środowiska przekazało do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia w sprawie wysokości stawek zabezpieczenia roszczeń za magazynowanie i składowanie odpadów, które mają pokrywać koszty ewentualnych „negatywnych skutków prowadzonej działalności”. Czy stawki nie są za wysokie, skoro ostatecznie zapłacą za nie mieszkańcy?
Mieszkania chronione i komunalne oraz lokale użytkowe pod wynajem mają powstać w budynku senioralnym "Juliusz" w Rybniku. Tamtejszy zakład gospodarki mieszkaniowej ogłosił przetarg na opracowanie jego dokumentacji projektowo-kosztorysowej.
„Test PPP”, większa kontrola Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, możliwość zwracania się przez podmioty publiczne do resortu o opinię w sprawie zastosowania formuły partnerstwa publiczno-prywatnego, ale też obowiązek analizy konkretnej inwestycji pod kątem efektywności tej formy realizacji. Senat przyjął rządową ustawę o PPP.
Rocznie w polskich wodach tonie ponad 500 osób. Z tego powodu jesteśmy w niechlubnej czołówce w Europie. W tym roku utonęło już ponad 240 ludzi. Tylko w maju i w czerwcu w wodzie zginęło ponad 120 osób. I chociaż najczęstszymi przyczynami utonięć są alkohol i brawura, od kilku lat dużym problemem jest też brak ratowników WOPR.
Budżety obywatelskie i partycypacyjne to już stały element finansów polskich miast. Biorąc jednak pod uwagę częstotliwość błędów formalnych we wnioskach, wydumane koszty realizacji czy często wątpliwą wartość dla społeczności, trzeba jednak zadać pytanie: czy ich forma jest na pewno odpowiednia?