Już od przyszłego poniedziałku (16 stycznia), aż do 13 lutego br., można będzie zgłaszać projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. W tym roku na ten cel miasto Wrocław przeznaczy aż 31 milionów złotych.
Śląscy samorządowcy stworzyli kodeks dobrych praktyk, mający usprawnić proces udzielania zamówień publicznych w miastach, gminach i powiatach. Wprowadzenie wspólnych zasad powinno podnieść jakość i ułatwić kontrolę działań w tym zakresie – wskazują autorzy opracowania.
Niemal 49 mln zł zostanie w tym roku przeznaczonych z Rządowego Funduszu Dróg na remonty dróg gminnych i powiatowych na Dolnym Śląsku. W poniedziałek rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji z tego funduszu.
W 2023 roku – Roku Włodzimierza Tetmajera – w Krakowie powstanie park rzeczny jego imienia. Teren został przekazany wykonawcy i wkrótce ruszą prace. Wartość inwestycji to prawie 6,3 mln zł.
Utworzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii korzystnie wpłynęło na organizację publicznego transportu zbiorowego na terenie aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej. M.in. wzbogacono ofertę połączeń, w tym autobusowych linii metropolitalnych, a także zapewniono dodatkowe dofinansowania połączeń kolejowych w granicach Metropoli. Jednak podział zadań pomiędzy jednostkami tworzącymi Metropolię był nierzetelny: rzeczywisty zakres realizowanych przez nie zadań był niezgodny z ich wewnętrznymi regulacjami - poinformowała Najwyższa Izba Kontroli.











