Samorząd Tarnobrzega (woj. podkarpackie) zamierza częściowo wyłączyć oświetlenie uliczne w związku ze wzrostem kosztów energii elektrycznej - przekazał w środę rzecznik magistratu Wojciech Lis. Podkreślił, że nie skutkuje to ograniczeniem inwestycji zaplanowanych przez miasto.
Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu mieszkańcy Krakowa w czwartek będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów komunikacją miejską. Do akcji włączył się także samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie, które w tym dniu przygotował bilety za złotówkę.
Ponad 5 mln zł dotacji samorządu wojewódzkiego trafiło do gminy Zakroczym na rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Ponad 170 tys. zł trafiło także do spółek wodnych z Baranowa, Żabiej Woli i Tarczyna w ramach programu „Mazowsze dla melioracji”.
O ponad 70 proc. wzrosła liczba osób korzystających z komunikacji publicznej w Starachowicach (Świętokrzyskie), odkąd jest ona bezpłatna.
Artykuł ma na celu przybliżenie krakowskich doświadczeń zdobytych podczas konsultacji społecznych na przykładzie trzech miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz pozaproceduralnych konsultacji uwarunkowań do sporządzanego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Krakowa.











