Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Skierniewice uporządkują gospodarkę wod-kan za ponad 40 mln zł

Skierniewice uporządkują gospodarkę wod-kan za ponad 40 mln zł
sm
09.04.2018, o godz. 8:46
czas czytania: około 2 minut
0

Skierniewice zdobyły dotację, dzięki której przeprowadzą trzeci etap porządkowania swojej gospodarki wodno-ściekowej. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał na ten cel 21,5 mln zł, a cały projekt zamknie się w kwocie 42,5 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W 2022 r. Skierniewice w województwie łódzkim zakończą trzeci etap porządkowania swojej gospodarki wodno-ściekowej. Stanie się to możliwe dzięki unijnemu wsparciu, jakie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał z Funduszu Spójności Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan” w Skierniewicach. Dokumentację aplikacyjną na ten projekt przedsiębiorstwo złożyło w NFOŚiGW 28 lutego 2017 r.

Unijne pieniądze pozwolą na modernizację oczyszczalni ścieków w Mokrej Prawej dotyczącą głównie części mechanicznej oczyszczalni, instalację pompy ciepła (OZE), budowę sieci kanalizacji sanitarnej (blisko 9 km) oraz budowę i przebudowę sieci kanalizacji wodociągowej (w sumie prawie 1,5 km).

Liczba nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej, którzy przyłączą się do sieci w wyniku realizacji projektu to 709 RLM (Równoważna Liczba Mieszkańców). Natomiast z ulepszonego zaopatrzenia w wodę skorzystają 62 osoby.

Projekt będzie dofinansowany z działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach w ramach II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, dla której Narodowy Fundusz – na podstawie porozumienia z Ministerstwem Środowiska – jest instytucją wdrażającą.

Umowę dotyczącą trzeciego etapu wieloletniego porządkowania skierniewickiej gospodarki wodno-ściekowej zawarli 6 kwietnia Kazimierz Kujda, prezes NFOŚiGW oraz Jacek Pełka, prezes “Wod-Kan”.

– Główne zadanie, jakie będziemy wykonywali za te pieniądze, to kolejny etap modernizacji oczyszczalni ścieków oraz uzbrojenie w kanalizację deszczową i sanitarną osiedla Halinów i osiedla Starbacicha – informuje Jacek Pełka.

– To kolejna dotacja pozyskana przez spółę w ostatnim czasie. Poprzedni projekt przewidywał inwestycję na poziomie 140 mln zł z dofinansowaniem około 73 mln zł. Nad tym zadaniem już pracujemy, ogłosiliśmy już przetargi, pierwsze prace zostały już wykonane. Zaczynamy też rozliczać wstępnie pierwsze środki. Efekty będzie widać dopiero za kilka lat kiedy cały projekt zamkniemy – dodaje prezes “Wod-Kan” w Skierniewicach.

Wśród inwestycji zaplanowanych lub już realizowanych przez Skierniewice jest m.in. zakup samochodu technicznego do telewizyjnej inspekcji sieci kanalizacyjnej, a także budowa ok. 8,64 km kanalizacji sanitarnej na i ok. 3,63 km kanalizacji deszczowej na os. Halinów oraz budowa i przebudowa ok. 1,47 km sieci wodociągowej na ul. Kolbego, ul. Działkowej, ul. Nasturcjowej, ul. Armii Krajowej/Skrzypka, ul. Podkładowej i ul. Miłej.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b WODKAN TI-MA [27.05 – 09.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024