Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Śląskie. 1,5 mln zł na wsparcie rodzinnych ogrodów działkowych. Nabór wniosków od 1 lutego

Śląskie. 1,5 mln zł na wsparcie rodzinnych ogrodów działkowych. Nabór wniosków od 1 lutego
MŁ/PAP
26.01.2023, o godz. 8:38
czas czytania: około 2 minut
0

1,5 mln zł z budżetu woj. śląskiego trafi w tym roku na wsparcie rodzinnych ogrodów działkowych w regionie - zdecydował samorząd województwa. Środki można przeznaczyć m.in. na budowę i modernizację ogrodowych alejek oraz inwestycje związane z retencją wody. Nabór wniosków rozpocznie się 1 lutego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

To trzecia edycja adresowanego do działkowców samorządowego programu, zainicjowanego w 2021 roku. Wówczas ogrody otrzymały wsparcie o łącznej wartości 1 mln zł. W zeszłym roku kwotę podniesiono do 1,5 mln zł; podobną pulę samorząd zarezerwował także w roku 2023.

Tradycja i część tożsamości

“Ogrody działkowe to na Śląsku tradycja i część naszej tożsamości. Wsparcie pozwala zmienić naszą wspólną przestrzeń; sprawia, że możemy wypoczywać w otoczeniu przyrody i realizować pasje, przekazywane często z pokolenia na pokolenie” – wyjaśnił ideę programu marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

Na co będą pieniądze?

Na dofinansowanie mogą liczyć inwestycje dotyczące m.in. budowy i modernizacji alejek ogrodowych wraz z odwodnieniem, a także zbiorników wody deszczowej, znajdujących się na terenie przeznaczonym do wspólnego użytkowania przez wszystkich działkowców.

W ocenie marszałka Chełstowskiego, dzięki samorządowym środkom, ogrody działkowe, których jest w regionie ponad 90 tys., nie tylko wypięknieją, ale też będą mogły zrealizować pomysły, na które dotąd często nie było środków.

W ub. roku nabór wniosków w ramach programu odbywał się w dwóch turach. Na początku kwietnia rozdzielono ponad 628 tys. zł, które trafiły do 17 podmiotów. W lipcu wsparcie o wartości ponad 850 tys. zł otrzymały kolejne 22 podmioty. Tegoroczny nabór rozpocznie się 1 lutego i potrwa do końca tego miesiąca.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023