We wtorek (17.01.2023) inwestor odebrał wydaną przez zarząd KSSE decyzję o wsparciu. Przedstawiciele Strefy podkreślają, że jest to kolejna decyzja dotycząca firmy z polskim kapitałem.
Regranulat z odpadowych niejednorodnych tworzyw sztucznych
Spółka Eco-World Plastics Recycling, która we wtorek odebrała decyzję o wsparciu, powstała w 2001 r. Obecnie jej działalność skupia się na wytwarzaniu regranulatu z odpadowych niejednorodnych tworzyw sztucznych, przy wykorzystaniu specjalnej technologii.
Budowa w miejscowości Masłońskie w powiecie myszkowskim nowego zakładu ma rozwinąć działalność spółki i zwiększyć jej zdolności produkcyjne. W efekcie przetworzonych zostanie więcej odpadów opakowaniowych, szczególnie niejednorodnych lub zanieczyszczonych.
Inwestycja, poza maszynami i urządzeniami stanowiącymi kompletną linię technologiczną, obejmuje też budowę hali produkcyjnej o powierzchni 3,6 tys. m kw. wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz infrastrukturą towarzyszącą. Firma kupi również m.in. nową wagę samochodową i wózki widłowe.
KSSE wspiera firmy z polskim kapitałem
W ubiegłym roku zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał 78 decyzji o wsparciu nowych projektów wartych w sumie prawie 2,3 mld zł. Powstaną co najmniej 1152 nowe miejsca pracy, a ponad 9 tys. istniejących będzie utrzymanych. W minionym roku, biorąc pod uwagę niekorzystną sytuację geopolityczną, zarząd KSSE skupił się na pozyskiwaniu firm z polskim kapitałem, a także inwestorów z sektora mikro, małych i średnich firm.
KSSE obejmuje zasięgiem woj. śląskie i sześć powiatów woj. opolskiego. Obecnie w istniejącej od blisko 26 lat Strefie działa ponad 540 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały ok. 45 mld zł i w ramach blisko 900 projektów inwestycyjnych utworzyły 90 tys. miejsc pracy.
Komentarze (0)