1 / 3

Urząd Miejski w Słupsku planuje wyremontować dwa podwórka znajdujące się w ścisłym centrum miasta.

Rewitalizacji poddane zostaną skwery na zbiegu ulic Mickiewicza, Konopnickiej, Tuwima i Wileńskiej oraz Konopnickiej, Mickiewicza, Kołłątaja i Wojska Polskiego. Tereny przejdą kompleksową modernizację, w ramach której powstaną m.in. boiska, ścieżki, place zabaw oraz miejsca parkingowe.

Podwórka staną się pięknymi terenami zabaw i odpoczynku zarówno dla tych najmłodszych, jak i tych starszych. Place zabaw będą bezpieczne, nowoczesne i ogrodzone. Dla miłośników rekreacji na świeżym powietrzu będzie do dyspozycji wielofunkcjonalne boisko. Na terenie objętym rewitalizacją pojawią się również place ze stolikami szachowymi oraz siłownia zewnętrzna.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

W czasie deszczowej pogody będzie można schować się pod zadaszoną altaną pośród zieleni. – W projekcie mowa jest o dosadzeniu drzew, w tym głogu, klonu, jałowca kolumnowego, suchodrzewu, rododendrona. Powstanie także nowe oświetlenie i kanalizacja deszczowa. W ramach inwestycji zostaną wykonane miejsca postojowe, a drogi zostaną utwardzone. Koszt obu inwestycji to ok. 3 mln zł – informuje  Karolina Chalecka, Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej i Mediów, Biuro Prezydenta Miasta Słupska.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj