Monitoring z wideodetekcją i sterowane oświetlenie LED to inteligentna technologia, która obecnie wdrażana jest w mieście Pionki (woj. mazowieckie).

Pilotażowy projekt smart city obejmuje wydajne oświetlenie uliczne na dwupasmówce i nowoczesny monitoring z wideodetekcją i inteligentną analizą obrazu. Dzięki zastosowaniu tej nowatorskiej technologii służby miejskie będą mogły natychmiast zareagować w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców.

Dzięki wprowadzeniu inteligentnej analizy obrazu, skuteczność kamer ma być o 30 proc. wyższa niż do tej pory. Na najbardziej ruchliwej ulicy w mieście – Mickiewicza – zamontowane zostało oświetlenie LED z możliwością regulacji poziomu oświetlenia. Jest ono tańsze niż dotychczasowe rozwiązanie i energooszczędne.

Eko lokator Toruń

Projekt w Pionkach powstał dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich oraz współpracy lokalnego samorządu i T-Mobile Polska. Dodatkowym założeniem jest obniżenie kosztów działalności, bo usługa i serwisowana jest po stronie operatora sieci komórkowej.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj