Jaka jest wizja miasta inteligentnego w przyszłości? Jakie są korzyści wynikające z wdrożenia koncepcji smart city? W jaki sposób miasta realizują tę ideę? Na te i inne pytania odpowiadać będą uczestnicy dwudniowego Smart City Forum, które rozpoczyna się we wtorek 13 marca w Warszawie.

Największa w Polsce konferencja poświęcona inteligentnym miastom „Smart City Forum” odbędzie się  13 – 14 marca 2018 r. w warszawskim hotelu Westin.

Strategia dla smart city

Podczas dwóch dni konferencji poruszone zostaną tematy związane z koncepcjami miasta ekologicznego i wizją smart city w przyszłości. Uczestnicy będą rozmawiać także o długofalowych planach rozwoju miast i o innowacyjnych narzędziach do komunikacji z mieszkańcami. Porozmawiają też o tym, w jaki sposób podnieść jakość i styl życia mieszkańców. Zostaną zaprezentowane innowacyjne technologie i rozwiązania dla inteligentnych miast w zakresie m.in. transportu, oświetlania czy komunikacji online. Uczestnicy dowiedzą się też dlaczego warto i jak skutecznie monitorować jakość powietrza.

O wartość merytoryczną spotkania dba rada programowa pod przewodnictwem Mariusza Gacy, wiceprezesa Orange Polska oraz Macieja Bluja, wiceprezydenta Wrocławia. W konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele biznesu, reprezentanci polskich miast oraz wiele ekspertów zarówno z Polski, jak i zagranicy.

Co nowego?

Tegorocznej edycji po raz pierwszy towarzyszyć będzie innowacyjna formuła okrągłych stołów, tzw. roundtables. W odróżnieniu od klasycznej organizacji konferencji, umożliwia to interakcję między uczestnikami. Każdemu stolikowi przewodniczy gospodarz będący ekspertem w danej dziedzinie.

Smart City Forum 2017

Blok podzielony jest na dwie 45-minutowe rundy. Uczestnicy wybierają w każdej rundzie jeden ze stołów tematycznych. Po upływie czasu następuje wymiana uczestników. Tematy, które zostały przypisane do stolików, to m.in. optymalizacja oświetlenia miast inteligentnych, carsharing – aktualne doświadczenia i wnioski oraz integracja osiedli mieszkaniowych (w tym ich mieszkańców) z lokalną przestrzenią, infrastrukturą i usługami.

Wielka Gala Smart City

Konferencji będzie towarzyszyć Wielka Gala Smart City, podczas której zostaną nagrodzeni laureaci Konkursu Smart City. Konkurs ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań służących budowie inteligentnych miast w Polsce oraz miast realizujących tę ideę.

Wyróżnienia przyznawane są w pięciu kategoriach: “Człowiek roku”, “Inteligentne rozwiązanie – Smart City Solution”, “Smart city do 100 tys. mieszkańców”, “Smart city od 100 do 500 tys. mieszkańców” oraz “Smart city powyżej 500 tys. mieszkańców”.

Smart City Forum 2017: inteligentna rewolucja czy ewolucja w polskich miastach?

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj