Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Sopot wymieni 1300 latarni ulicznych

Sopot wymieni 1300 latarni ulicznych
sm
01.04.2019, o godz. 10:09
czas czytania: około 2 minut
0

Oszczędności na rachunkach za prąd, poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery - takie są cele inwestycji realizowanej przez Miasto Sopot. Modernizacja oświetlenia ulicznego będzie kosztować 12 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Projekt realizowany jest na terenie dolnego Sopotu oraz wokół hali Ergo Arena, która jest partnerem projektu.

Realizowana inwestycja będzie kolejną częścią większego projektu. Prace ruszą w kwietniu. Najpierw zmodernizowane zostanie oświetlenie na al. Wojska Polskiego. Stanie tam 69 pięciometrowych słupów oświetleniowych. Do ich zasilania zostanie położone 2500 m kabla. Lampy będą wymieniane na al. Wojska Polskiego, na odcinku od molo do granicy z Gdańskiem.

Ten etap inwestycji obejmie wymianę 1293 punktów świetlnych, czyli 30 proc. latarni ulicznych w Sopocie. Latarnie zyskają oświetlenie LED i nowoczesne “inteligentne” sterowanie, m.in. czujniki zmierzchowe. Będą się włączały i wyłączały w zależności od pory dnia i natężenia światła słonecznego.

Przed wakacjami, do 15 czerwca, oświetlenie zostanie wymienione na odcinku od granicy z Gdańskiem do ul. Na Wydmach. Wymiana lamp na kolejnym odcinku, od ul. Na Wydmach do molo, odbędzie się dopiero po wakacjach, gdy z Sopotu wyjadą turyści. Wcześniej oświetlenie wymieniono już na odcinkach ulic: Wosia Budzysza, Haffnera, Powstańców Warszawy oraz części al. Mamuszki.

Wymiana lamp na jednakowe ma także poprawić estetykę miasta, bo wszystkie latarnie będą miały jednolity wygląd. Po modernizacji tylko koszty konserwacji oświetlenia mają się zmniejszyć o około 75 tys. zł rocznie, zaś koszty energii mają być mniejsze o 95 tysięcy zł.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Działanie 10.4 „Redukcja Emisji”. Wartość projektu realizowanego w partnerstwie z Ergo Areną wynosi 12,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 9,6 mln zł.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Smart city
css.php
Copyright © 2024