PGE Energia Ciepła ogłosiła przetarg na projekt i budowę w Rogowcu na terenie elektrowni Bełchatów instalacji termicznego przekształcania odpadów z odzyskiem energii. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Rozpisany przetarg zakłada, że budowa instalacji rozpocznie się w kwietniu 2022 r., a zakończy we wrześniu 2024. PGE Energia Ciepła poszukuje obecnie wykonawcy, który zrealizuje inwestycję w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Na oferty czeka do 22 lutego 2021 r.

Instalacja ma przyjmować do termicznego przekształcania z odzyskiem energii 180 tys. ton odpadów rocznie na dwóch liniach technologicznych, każda po 90 tys. ton rocznie.

Przetwarzane mają w niej być zmieszane odpady komunalne i pozostałości z ich sortowania, komunalne osady ściekowe oraz inne odpady nie tylko z terenu Bełchatowa, ale całego województwa łódzkiego.

– Projektowana instalacja termicznego przetwarzania odpadów z odzyskiem energii będzie dostosowana do przyjmowania i termicznego przetwarzania z odzyskiem energii 180 tys. Mg/rok zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania zmieszanych odpadów komunalnych oraz komunalnych osadów ściekowych i innych odpadów w dwóch liniach technologicznych – informuje PGE Energia Ciepła.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Rzetelność dziennikarza jest przerażająca…nie czeka na oferty, a na wnioski chętnych chcących wziąść udział w postępowaniu. Oferty będą pod koniec roku. A aby się o tym dowiedzieć wystarczy przeczytać ogłoszenie na stronie zamawiającego, ale to chyba za dużo dla portalu.

Skomentuj