Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.
Pod koniec września br. Prokuratoria Generalna Rzeczpospolitej Polskiej (PG RP) opracowała dla podmiotów reprezentujących szeroko pojętą sferę finansów publicznych, a więc również jednostek samorządowych, wytyczne dotyczące stosowania kar umownych.
Zagadnienie powiązania inwestycji związanych z zagospodarowaniem odpadów z planami gospodarowania odpadami w praktyce prowadzenia wskazanych inwestycji ma spore znaczenie.
Tytułowy „podatek” to potoczna nazwa opłaty, która pobierana będzie od użytkownika końcowego nabywającego produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych lub napoje i żywność w tych produktach.
Z kolei przedsiębiorca wprowadzający do obrotu określone produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych ponosi opłatę roczną.
Starcie z betonozą ze wsparciem... i małym zainteresowaniem
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z minister klimatu i środowiska Anną Moskwą na początku października ogłosili nabór ciągły wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu odbetonowania i zazielenienia przestrzeni publicznych w mieście w ramach programu priorytetowego „Ochrona i przywracanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej”. Jakie są cele programu i kto mógł z niego skorzystać?
Wraz z postępującym rozwojem cywilizacyjnym bardzo często dochodzi do wystąpienia kolizji pomiędzy ochroną konkretnego gatunku roślin, zwierząt lub grzybów a planowanymi zamierzeniami, np. inwestycyjnymi. Stąd też niezbędne było wprowadzenie rozwiązań o charakterze kolizyjnym, pozwalających na ocenę konkretnego przypadku.