Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

W Gdańsku za wyrzuconą butelkę można wygrać rower

W Gdańsku za wyrzuconą butelkę można wygrać rower
jwo
29.12.2017, o godz. 10:48
czas czytania: około 2 minut
0

W tym roku w Gdańsku ponownie wystartuje Sylwestrowy Konkurs Butelkowy. Za wyrzuconą w sylwestra do specjalnego pojemnika butelkę po szampanie można wygrać atrakcyjne nagrody.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Zabawa, organizowana już po raz jedenasty, to inicjatywa radnych. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa podczas imprezy sylwestrowej i ograniczenie ilości porozrzucanych, niesegregowanych śmieci.

– Dwanaście lat temu słychać było głosy, że na Targu Węglowym była masa rozbitych butelek, że zakład sprzątający miał bardzo dużo pracy, i powtarza się to co roku. Wymyśliliśmy więc Sylwestrowy Konkurs Butelkowy – wspomina Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

Jak podkreśla gdański samorząd, o ich pomyśle wiedzą już w całej Polsce. – Dużo osób do nas dzwoni z zapytaniem o ten konkurs. Zainteresowanie jest w innych dużych polskich miastach, które mają podobne imprezy jak nasz koncert sylwestrowy – pytają jak taka akcja wygląda, ile pojemników jest potrzebnych, czy ludzie chętnie wrzucają, i co im za to dajemy – opowiada Oleszek.

W poprzedniej edycji konkursu udało się zebrać ok. 1300 kg szkła

Cztery kosze, a właściwie duże zielone kontenery, staną na Targu Węglowym, gdzie odbywać się będzie miejska impreza sylwestrowa, i pod Zieloną Bramą.

– Wystarczy podejść i wrzucić butelkę. Wcześniej należy umieścić w środku karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu. 4 stycznia, po zwiezieniu wszystkich kontenerów do naszego zakładu w Szadółkach, nastąpi otwarcie butelek i wylosowanie szczęśliwców, na których czekają nagrody – zachęca Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Nagrody to m.in. rower, soundbar, odtwarzacz blu-ray, głośnik bezprzewodowy, miniwieża i smartfon. Akcja ma także wymiar charytatywny. Za każde zebrane 5 kg szkła Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2018 groszy na działalność charytatywną Fundacji „Obudź nadzieję”.

Jak informuje miasto, w poprzedniej edycji Sylwestrowego Konkursu Butelkowego zebrano prawie 1300 kg szkła. Dzięki temu Pomorskie Hospicjum dla Dzieci otrzymało od Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku 5164 zł.

Źródło: Kurier PAP/UM Gdańsk

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2023