1 / 2

W Szczecinie pojawiły się pierwsze ptasie bufety. Pierwszy z nich znalazł się tuż obok Stawu Wędkarskiego na Głębokim, drugi na terenie Syrenich Stawów. Trzeci można zauważyć przy ulicy Przestrzennej.

By skorzystać z urządzenia wystarczy mieć 2 złote. Po wrzuceniu do automatu otrzymujemy mieszankę, która wysypuje się do podajnika. Karma nie jest zapakowana w żadne plastikowe pudełka. Zwyczajnie bierzemy do ręki ziarna, którymi później możemy nakarmić kaczki. Na każdym automacie znalazła się instrukcja prawidłowego dokarmiania ptaków.

Gdzie można znaleźć automaty?

Lokalizacje ptasich bufetów zostały ustalone przez przedstawicieli ZUK, a dokładniej Wydziału Lasów Miejskich oraz Fundację Dzikich Zwierząt. Automaty ustawione są w łatwo dostępnych miejscach, gdzie spaceruje i spotyka się mnóstwo mieszkańców.

Zewnętrzne wsparcie

Fundatorem i pomysłodawcą urządzeń w naszym mieście jest firma deweloperska PCG. Jeden z automatów znalazł się także na terenie jej inwestycji Victoria Apartments – nad samym jeziorem Dąbie przy ulicy Przestrzennej. Kwota z automatów pokryje koszt stałej obsługi urządzenia, dbania o czystość wokół niego czy systematycznego uzupełniania urządzeń w karmę.

Czytaj więcej

Skomentuj