Teren przylegający do jeziora Dąbie diametralnie się zmienił. Po starym kąpielisku pozostała jedynie nazwa. Od dziś można z niego korzystać.

Ustawiony jest zupełnie nowy budynek administracyjno-socjalny, w którym znajdują się m.in. toalety. Doprowadzone zostało do niego przyłącze kanalizacyjne (wcześniej było tutaj szambo). Są nowe sieci elektryczne i wodociągowe. Całego obiektu strzeże nie tylko ochrona, ale również monitoring. Kamery umieszczone są w różnych punktach kąpieliska. Granice obiektu wyznacza zupełnie nowe ogrodzenie.

Tuż przy budynku widzimy stoły do gier, są także leżaki oraz… altany, pod którymi można schronić się przed deszczem i upałem. Na terenie całego kompleksu ułożona została trawa z rolki. Jest mnóstwo drzew, krzewów oaz atrakcji dla najmłodszych: “zacumował” tutaj wielki, zabawkowy statek. Jest także plac zabaw dla mniejszych dzieci oraz piramida linowa. Nie mogło oczywiście zabraknąć siłowni pod chmurką.

Nieco dalej znalazły się miejsca do grillowania. Ulokowane zostały w najdalszym punkcie położonym od plaży – miłośnicy grilla z pewnością nie będą dzięki temu przeszkadzali innym użytkownikom obiektu.

Już od samych kołowrotków wejściowych wchodzimy zupełnie nową, oświetloną alejką. Widok z niej jest niespotykany, ponieważ spoglądając na jej koniec wieczorową porą, możemy podziwiać przepiękne zachody słońca nad jeziorem Dąbie. Wzdłuż niej ustawione zostały ławki i kosze na śmieci. Jest także poidełko, kolejne znajdują się dalszej części kompleksu. Oświetlona alejka rozchodzi się dalej w dwie strony: na końcu jednej z nich widzimy utwardzony plac, który posłuży między innymi do organizacji różnego rodzaju imprez.

Na kąpielisko w Dąbiu można przyjechać nie tylko samochodem (tuż przy nim znajduje się parking), ale także rowerem. Na terenie obiektu powstał specjalnym parking dla jednośladów.

Przebudowa kąpieliska Dąbie kosztowała miasto ponad 9 mln zł.

Czytaj więcej

Skomentuj