Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Szczecin: trudna sytuacja na Cmentarzu Centralnym

Szczecin: trudna sytuacja na Cmentarzu Centralnym
jw
22.02.2022, o godz. 10:57
czas czytania: około 1 minuty
0

Wichura, która już kolejny raz nawiedziła Szczecin w sobotę ponownie narobiła mnóstwo szkód. Zakończyło się liczenie uszkodzonych drzew - na Cmentarzu Centralnym jest ich dokładnie 127.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Służby miejskie mają pełne ręce roboty. Trwa sprzątanie Cmentarza Centralnego, który ma ponad 172 hektary. Bardzo mocny, utrzymujący się wiatr, z pewnością nie ułatwia zadania. Zakończyło się właśnie liczenie uszkodzonych drzew, które poleciały na ulice, chodniki, groby czy zawisły na sąsiednich drzewach. Ich ostateczna liczba to 127. W pierwszej kolejności udrażniane są aleje samochodowe oraz piesze. W tym samym czasie „ściągane” są drzewa, które połamały się, zawisły na pobliskich i stwarzają śmiertelne zagrożenie dla osób odwiedzających groby najbliższych. W ostatniej kolejności firma zewnętrzna, wspierana przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych, zajmie się tymi drzewami, które zostały powalone i znalazły się w głębi kwater. Wiadomo już, że te ostatnie zniszczyły ponad 30 nagrobków.

Nekropolia nadal zamknięta

Cmentarz Centralny zamknięty został w sobotę. Kategorycznie zabrania się wchodzenia na jego teren. Dopiero w momencie, gdy pracownicy pozbędą się jakiegokolwiek zagrożenia – ponownie udostępnią go odwiedzającym.

Zniszczeń ciąg dalszy

Przypomnimy, że wichurze sprzed 3 tygodni uległo kolejnych ponad 150 drzew. Od tego momentu, dzień w dzień, porządkowany był cały teren. Niestety, teraz prace rozpoczęły się od samego początku i prowadzone będą aż do całkowitego uporządkowana nekropolii.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024