Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Szpital w Złotoryi ma pierwszą w Polsce elektryczną karetkę pogotowia

Szpital w Złotoryi ma pierwszą w Polsce elektryczną karetkę pogotowia
cza/PAP
18.01.2024, o godz. 16:00
czas czytania: około 1 minuty
0

Do floty ambulansów złotoryjskiego szpitala dołączyła elektryczna karetka pogotowia. Przedstawiciele placówki podkreślają, że to pierwszy taki pojazd w Polsce.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Nowy ambulans kosztował ok. 600 tys. zł. Wyposażony jest m.in. w defibrylator, krzesło kardiologiczne, respirator i w instalację tlenową. Podczas transportu możliwe będzie stałe monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. Przedstawiciele szpitala podkreślają, że to pierwsza elektryczna karetka w Polsce. Baterie wystarczą na przejechanie do 300 km.

– Dzięki nowoczesnemu pojazdowi złotoryjskiego szpitala transport będzie odbywał się w komfortowych warunkach. Specjalistyczne wyposażenie zapewni niezbędną pomoc m.in. w razie nagłego pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta – powiedział cytowany w komunikacie prezes Szpitala Powiatowego w Złotoryi Maciej Leszkowicz.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026