Szwedzi wybudowali drogę, która zasila auta w czasie jazdy [WIDEO]

Szwedzi wybudowali drogę, która zasila auta w czasie jazdy [WIDEO]
ml
19.04.2018, o godz. 10:52
czas czytania: około 1 minuty
0

Celem projektu eRoadArlanda jest uniezależnienie transportu od paliw kopalnych. Moc ładowania jest czterokrotnie wyższa niż w przypadku szybkich ładowarek aut elektrycznych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

W Szwecji oddano do użytku drogę umożliwiającą ładowanie samochodów użytkowych i osobowych podczas jazdy. eRoadArlanda pozwoli na elektryfikację istniejących dróg publicznych i pomoże stworzyć w przyszłości transport drogowy bez paliw kopalnych.

– Jednym z najważniejszych problemów naszych czasów jest kwestia, jak sprawić, aby transport drogowy bez paliw kopalnych stał się rzeczywistością. Mamy teraz rozwiązanie, które to umożliwi, co jest niesamowite. Szwecja jest w czołówce tej technologii, którą mamy nadzieję wprowadzić w innych częściach kraju i na świecie – mówi Hans Säll, przewodniczący konsorcjum eRoadArlanda i dyrektor ds. Rozwoju działalności w NCC.

– Ważne jest, aby inteligentny transport drogowy był wdrażany w Szwecji. Dlatego szwedzki Zarząd Transportu wspiera innowacyjne projekty rozwojowe, które przyczyniają się do długoterminowych, zrównoważonych rozwiązań – mówi Lena Erixon, dyrektor generalny szwedzkiej administracji transportowej.

Szyny elektryczne zainstalowano wzdłuż drogi publicznej 893, między terminalem Arlanda Cargo i obszarem logistycznym Rosersberg niedaleko Sztokholmu. Pojazdy mogą być zasilane na obszarze około dwóch kilometrów. Samochody zasilane są poprzez przeniesienie energii z szyny na drodze do auta poprzez ruchome ramię.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024