Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: autobusy zeroemisyjne

Łącznie artykułów: 11.

MFiPR: Lublin konsekwentnie rozwija system zrównoważonej mobilności miejskiej

MFiPR: Lublin konsekwentnie rozwija system zrównoważonej mobilności miejskiej

Kilkanaście zeroemisyjnych autobusów, nowy węzeł przesiadkowy w pobliżu stacji PKP „Lublin Ponikwoda", a także nowe chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi na obrzeżach miasta – m. in. z takich udogodnień komunikacyjnych już za kilka lat skorzystają mieszkańcy Lublina. Dzięki wsparciu z Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027 będą mogli - jeszcze sprawniej i w bardziej przyjaznym środowisku - przemieszczać się po tym mieście - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Wrocław ogłasza aglomeracyjną rewolucję w komunikacji miejskiej

Wrocław ogłasza aglomeracyjną rewolucję w komunikacji miejskiej

Wrocław to dziś 893 tys. mieszkańców. Ale z miasta korzysta ok. 1,2 mln ludzi dziennie – dlatego tak ważna jest współpraca z gminami ościennymi. Dwa zakresy tej współpracy – komunikację aglomeracyjną, która przejdzie całkowitą rewolucję oraz udogodnienia dla seniorów – czyli Aglomeracyjną Kartę Seniora przedstawiły władze Wrocławia i gmin aglomeracyjnych.

Śląskie miasta z dofinansowaniem NFOŚiGW na zakup zeroemisyjnych autobusów

Śląskie miasta z dofinansowaniem NFOŚiGW na zakup zeroemisyjnych autobusów

08.09.2022
0

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii 90 mln zł dofinansowania na zakup 35 autobusów o napędzie elektrycznym. Rybnik planuje zakup 20 autobusów o napędzie wodorowym. Na tę inwestycję otrzyma z NFOŚiGW dofinansowanie w wysokości ok. 45,5 mln zł. Cieszyn zakupi sześć autobusów o napędzie elektrycznym na co otrzyma ok. 9,4 mln zł dotacji i 3,2 mln zł pożyczki. Natomiast Jastrzębie Zdrój dzięki dotacji w wysokości ok. 26,3 mln zł i pożyczce 8,78 mln zł zakupi 11 autobusów o napędzie elektrycznym. 

css.php
Copyright © 2026