MFiPR: Lublin konsekwentnie rozwija system zrównoważonej mobilności miejskiej
Kilkanaście zeroemisyjnych autobusów, nowy węzeł przesiadkowy w pobliżu stacji PKP „Lublin Ponikwoda", a także nowe chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi na obrzeżach miasta – m. in. z takich udogodnień komunikacyjnych już za kilka lat skorzystają mieszkańcy Lublina. Dzięki wsparciu z Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027 będą mogli - jeszcze sprawniej i w bardziej przyjaznym środowisku - przemieszczać się po tym mieście - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1551664742606231752)










