RDF w ciepłownictwie. Sposób na lukę w systemie odpadów?
Czy paliwa z odpadów, tzw. RDF, mogą stać się jednym z narzędzi wspierających lokalne ciepłownictwo i jednocześnie pomóc w zagospodarowaniu frakcji, która dziś zalega w systemie? O tym rozmawiano podczas seminarium „Perspektywy wykorzystania paliw z odpadów (tzw. RDF) w ciepłownictwie”, które 15 czerwca 2026 r. odbyło się w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8565434682606240339)





![Mroźny test dla polskich ciepłowni [WYWIAD]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/04/xszablon-eir-portal-300x200.png.pagespeed.ic.z-XGM5cOWt.jpg)


![Wiśniewski (IEO): spółki komunalne mogą być brakującym ogniwem rozproszonej energetyki [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/02/wisniewski-300x169.png)












