Orlen: warszawskie elektrociepłownie koncernu w 2035 r. całkowicie odejdą od spalania węgla
W 2035 r. elektrociepłownie Orlenu w aglomeracji warszawskiej całkowicie odejdą od spalania węgla - poinformował we wtorek Orlen i zapowiedział szereg inwestycji. W efekcie wdrożenia tego planu emisje CO2 mają spaść o prawie 3 mln ton, czyli o 55 proc. w porównaniu do 2019 r.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=7979466832606250511)





