Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu przyjęty przez RM
Rada Ministrów oficjalnie przyjęła Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu (KPEiK). Dokument przygotowany przez Ministerstwo Energii zostanie teraz niezwłocznie przekazany do Brukseli. Aktualizacja tej strategii ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości polskiego sektora paliwowo-energetycznego. Wyznacza ona bowiem ramy planistyczne oraz cele transformacji na najbliższe 15 lat – aż do 2040 roku. KPEiK porządkuje dotychczasowe działania i zapewnia niezbędną ciągłość krajowej polityki klimatycznej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14212220432606231444)
























