Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: Forum Energii

Łącznie artykułów: 8.

Polska i Ukraina wzmacniają współpracę energetyczną i ekspercką

Polska i Ukraina wzmacniają współpracę energetyczną i ekspercką

25.05.2026
0

Rozpoczął się nowy etap współpracy energetycznej pomiędzy Polską a Ukrainą dzięki porozumieniu podpisanemu w Kijowie przez Forum Energii, Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy oraz Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie z Narodowym Uniwersytetem „Akademią Kijowsko-Mohylańską”.

Motyka o PG Silesia: rozmowy z pracownikami, nie polityczna gra

Motyka o PG Silesia: rozmowy z pracownikami, nie polityczna gra

29.12.2025
0

Minister energii Miłosz Motyka zapowiedział udział w poniedziałkowych rozmowach dotyczących sytuacji w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia. Zaznaczył, że spotka się z pracownikami, a nie z “partyjnymi rzecznikami”. Podkreślił, też że państwo nie może przejmować odpowiedzialności za decyzje prywatnego właściciela, mimo wielomiliardowych transferów z budżetu na wsparcie górnictwa.

Brak magazynów energii hamuje rozwój OZE – nowe przepisy mają to zmieni

Brak magazynów energii hamuje rozwój OZE – nowe przepisy mają to zmieni

13.11.2024
0

Brak magazynów energii to jedna z największych barier w rozwoju energetyki odnawialnej. Stopniowo zyskują one jednak zainteresowanie zarówno spółek energetycznych, jak i inwestorów indywidualnych. Nowe przepisy, które zapowiada rząd, mają pobudzić inwestycje w ten obszar, który może się okazać istotny także dla polskiego przemysłu.

Aspiracyjna data zakończenia wydobycia węgla to 2035 r.

Aspiracyjna data zakończenia wydobycia węgla to 2035 r.

28.10.2024
0

Ministerstwo Przemysłu w swoich pracach koncentruje się na zapewnieniu właściwego wykorzystania nadal węgla, przechodzeniu od węgla do wielkoskalowego atomu, a także określeniu przejściowej roli gazu i rozwoju sieci elektroenergetycznych - zadeklarowała we wtorek szefowa tego resortu Marzena Czarnecka.

Niższe rachunki dzięki obniżeniu temperatury wody w sieci ciepłowniczej

Niższe rachunki dzięki obniżeniu temperatury wody w sieci ciepłowniczej

Zastosowanie niskotemperaturowych sieci w ciepłownictwie to oszczędność 45 mld zł do 2050 r. To znaczy, że możemy płacić mniej, ale potrzebna jest wieloetapowa transformacja i rządowe wsparcie inwestycji na dostosowanie starych sieci do odbioru ciepła pochodzącego ze źródeł OZE i energii odpadowej. Rozwiązania wymuszą, by nowobudowane oraz termomodernizowane budynki były dostosowane do zasilania niskotemperaturowego.

Zeroemisyjna rewolucja w ciepłownictwie

Zeroemisyjna rewolucja w ciepłownictwie

05.05.2023
0

Polskie ciepłownictwo czeka w nadchodzących latach zwrot ku rozwiązaniom nisko- i zeroemisyjnym. Skala związanych z tym potrzeb inwestycyjnych sektora jest szacowana na kilkadziesiąt miliardów euro. Jednak bez tych inwestycji ciepłownictwo wciąż będzie ponosić wysokie koszty paliw kopalnych i zanieczyszczenia środowiska, a także konsekwencje związane z niewypełnieniem unijnych wymogów klimatycznych.

css.php
Copyright © 2026