Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: gospodarowanie wodą opadową

Łącznie artykułów: 9.

Współczesna Architektura Krajobrazu 2025 – Woda architektką miast

Współczesna Architektura Krajobrazu 2025 – Woda architektką miast

19.11.2025
0

Łódź, 27–28 października 2025 r. Tegoroczna edycja konferencji Współczesna Architektura Krajobrazu (WAK), zorganizowana przez Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim, poświęcona była tematowi wody jako kluczowego elementu kształtowania miast. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele wielu środowisk – architekci krajobrazu, urbaniści, architekci, hydrolodzy, hydrotechnicy, inżynierowie, a także reprezentanci uczelni, samorządów i firm działających w branży.

Katowice uruchomią program dofinansowania przydomowej retencji

Katowice uruchomią program dofinansowania przydomowej retencji

10.03.2025
0

Prezydent Katowic, Marcin Krupa przekazał do konsultacji społecznych projekt uchwały dotyczący uruchomienia programu dofinansowującego zakup i montaż urządzeń służących do zatrzymania i wykorzystania wód opadowych przez mieszkańców stolicy województwa śląskiego. Program pozwoli na dofinansowanie do 80% kosztów takiej inwestycji w kwocie nieprzekraczającej 5 tys. zł.

Kolejna edycja

Kolejna edycja "Ostrów łapie deszcz"

05.02.2024
0

W Ostrowie Wlkp. ruszył projekt wsparcia dla mieszkańców, którzy chcą zbierać i wykorzystywać wodę deszczową. Mieszkańcy mogą liczyć nawet na 2 tys. zł dofinansowania. W tym roku na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono 100 tys. zł. Łącznie od 2020 r., kiedy wprowadzono program "Ostrów łapie deszcz", przekazano 600 tys. zł wsparcia.

css.php
Copyright © 2026