Rośliny obce i inwazyjne w mieście – między bioróżnorodnością a estetyką
Rośliny obcego pochodzenia coraz śmielej wchodzą do naszych parków, lasów i ogrodów. Jedne zachwycają wyglądem, inne obiecują szybki zysk, ale wiele z nich może stać się zagrożeniem dla rodzimej przyrody i kosztować nas miliardy. Podczas konferencji „Mocno zielone miasto” w ramach 32. Targów Zieleń to Życie w Warszawie odbyła się debata pod hasłem „Rośliny obce i inwazyjne w mieście – zarządzać, eliminować, integrować?”.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6339646582606232113)











