Wojewoda zawiesza Delegaturę WIOŚ w Toruniu. W tle mafia śmieciowa
Decyzja o zawieszeniu Delegatury WIOŚ w Toruniu zapadła po zbadaniu (m.in. przez GIOŚ) sprawy składowiska odpadów Giebni w gminie Pakość. Choć zostało wybudowane przez samorząd, to przejęła je mafia śmieciowa. Obiekt miał służy przez dekady, a grupa przestępcza zapełniła składowisko w kilka lat – w tym toksycznymi substancjami. Miało się to dziać przy bierności urzędników.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=3800008182606242100)






