Nielegalne odpady w Końskich, trwa ustalanie sprawców
Nielegalne odpady składowane były w Końskich. Inspektorat Ochrony Środowiska bada, czy doszło do skażenia gleby. Trwa ustalanie sprawców.
Łącznie artykułów: 3.
Nielegalne odpady składowane były w Końskich. Inspektorat Ochrony Środowiska bada, czy doszło do skażenia gleby. Trwa ustalanie sprawców.
Z gospodarką nieruchomościami ściśle związana jest gospodarka gruntami, będącymi zarówno rodzajem nieruchomości, jak i rzeczą w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zgodnie z nim częściami składowymi gruntu są nie tylko budynki, ich części i inne urządzenia trwałe, ale także rośliny. Ze względu na sposób użytkowania lub zagospodarowania w ewidencji gruntów i budynków wyróżnia się różne użytki gruntowe, a wśród nich także nieużytki.
NFOŚiGW dofinansuje kwotą blisko 2 mln zł. wykup przez Narwiański Park Narodowy (NPN) stawów rybnych w Topilcu, wraz z gruntami przyległymi o łącznej powierzchni ok. 39 ha. Park skorzysta tu z przysługującego mu prawa pierwokupu. Działanie wpłynie na poprawę i równowagę lokalnych ekosystemów wodnych, w tym rzeki Narwi i jej dopływów.