Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: Nowy Targ

Łącznie artykułów: 9.

Ponad 250 mln zł z UE na wodno-ściekowe inwestycje

Ponad 250 mln zł z UE na wodno-ściekowe inwestycje

17.12.2025
0

Cztery samorządy – Nowy Targ, Bydgoszcz, Niepołomice i Czernica – zrealizują kluczowe inwestycje wodno-ściekowe dzięki ponad 250 mln zł z funduszy UE. Największym beneficjentem jest Bydgoszcz, gdzie modernizacja oczyszczalni Fordon pochłonie ponad 192 mln zł.

Wrocław na drodze do neutralności klimatycznej

Wrocław na drodze do neutralności klimatycznej

Wrocław jako jedno z pięciu polskich miast od 2022 r. uczestniczy w wyjątkowym unijnym projekcie. Jego celem jest wsparcie i promocja 100 europejskich miast w ich transformacji systemowej w kierunku neutralności klimatycznej do 2030 r. jak również przekształcenie tych ośrodków w centra eksperymentu i innowacji. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk odebrał w Wilnie certyfikat, potwierdzający, że stolica Dolnego Śląska realizuje cele w ramach udziału w „Misji Neutralnych dla Klimatu i Inteligentnych Miast”.

0,25 mld zł na remont wrocławskich podwórek

0,25 mld zł na remont wrocławskich podwórek

28.02.2025
0

Tylko w tym roku na remonty i inwestycje w kilkunastu wrocławskich podwórzach Wrocław wyda co najmniej 58,5 mln zł. Do 2029 roku – łącznie przeszło ćwierć miliarda. Program modernizacji podwórek jest równoległy do #PoWROtyKamienic. Pomoże w stworzeniu atrakcyjnych przestrzeni do życia i wypoczynku.

Zakopane i Nowy Targ z turystami i niedomagającą kanalizacją

Zakopane i Nowy Targ z turystami i niedomagającą kanalizacją

18.06.2024
0

Z roku na rok coraz wyższe temperatury w lecie powodują, że wzrasta liczba turystów szukających wytchnienia w górskich miejscowościach turystycznych. Może to powodować poważne problemy. Przykładem tego może być tatrzańskie Zakopane, które od dłuższego czasu zmaga się z niewydolną i przestarzałą infrastrukturą kanalizacyjną i wodociągową.

Wrocław zrywa z betonem

Wrocław zrywa z betonem

11.09.2023
0

Symboliczne zniszczenie nawierzchni placu Nowy Targ – tak Wrocław kończy z betonem. Wkrótce znajdą się tam 63 tysiące roślin. – Rozbetonowanie placu Nowy Targ otwiera nową erę – erę miasta zielonego, odpowiadającego zmianom klimatu, a tym samym bardziej przyjaznego mieszkańcom. To tylko początek wielkich zmian, na które już teraz ogromnie się cieszę – podkreśla prezydent Jacek Sutryk.

css.php
Copyright © 2026