Utrata statusu odpadów dla żużli i popiołów
Brak uregulowania szczegółowych warunków dla przeprowadzenia procedury utraty statusu odpadu dla odpadów powstających z energetycznego spalania paliw powodował, że procedura taka, choć możliwa do przeprowadzenia, nie była powszechnie stosowana. Zaburzało to znacznie hierarchię sposobów postępowania z odpadami, ponieważ wartościowe substancje, zamiast być gospodarczo wykorzystywane, trafiały na składowiska. Składowiska zaś nie tylko mają negatywny wpływ na sam krajobraz, ale również stanowią problem społeczny.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20371301812606242016)


