Zmiana punktu zero na wodowskazach w Warszawie i Gusinie
Od 1 listopada 2025 roku, czyli od początku nowego roku hydrologicznego, wprowadzono istotną zmianę w systemie pomiarowym na dwóch stacjach wodowskazowych zlokalizowanych na Wiśle — w Warszawie (na Bulwarach Wiślanych) oraz w Gusinie w powiecie otwockim. Zmiana ta polega na przesunięciu tak zwanego „punktu zero” na wodowskazach, co ma wpływ na sposób odczytywania poziomu wody w rzece.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20523972562606241604)









