Samorządy wchodzą w erę cyfrową. Rusza oczekiwany pilotaż AIS
Ministerstwo Cyfryzacji zrealizuje projekt, który wesprze cyfrowy rozwój gmin, powiatów i województw - poinformował w poniedziałek resort. Na wdrożenie projektu przeznaczono 41 mln zł.
Łącznie artykułów: 5.
Ministerstwo Cyfryzacji zrealizuje projekt, który wesprze cyfrowy rozwój gmin, powiatów i województw - poinformował w poniedziałek resort. Na wdrożenie projektu przeznaczono 41 mln zł.
Wydarzeniem towarzyszącym Forum Komunikacji w Gospodarce Komunalnej była debata na temat trudności w uzyskaniu decyzji i pozwoleń – wyzwania środowiskowe, proceduralne, administracyjne, biznesowe. Rozwiązań tego coraz bardziej palącego problemu szukali przedstawiciele branży odpadowej, eksperci i urzędnicy.
Urzędnicy pracujący w samorządach alarmują, że w ostatnich dniach obserwują większy ruch niż zwykle. Niestety wielu z nich, mimo próśb, nie ma możliwości pracy zdalnej.
Cięcia etatów i spłaszczenie pensji – to zdaniem poseł Marzeny Okły-Drewnowicz (KO) coraz częstsza praktyka w urzędach samorządowych. Wszystko przez ostatnią podwyżkę płacy minimalnej.
W miastach z usług e-administracji korzysta już ponad 45 proc. mieszkańców, na wsi tylko ok. 20 proc. - wynika z raportu „Społeczeństwo informacyjne w Polsce" przygotowanego przez GUS.