Poznański plac zabaw zbudowany na wysypisku śmieci
Plac zabaw przy ul. Meteorytowej w Suchym Lesie, który powstał na wysypisku śmieci, to pierwsze takie miejsce w Polsce. Urządzenia zbudowane są z części z recyklingu przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu. Ponadto plac zabaw oferuje lekcje ekologiczne. Kreatywne wykorzystanie tej przestrzeni przyciąga pociechy z całej Wielkopolski.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6864384232606231805)






![Pożar wysypiska w Gorzowie Wlkp. Akcja gaśnicza trwała całą noc [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2017/08/maxresdefault-3-300x169.jpg)

![Pożar składowiska odpadów w Ostrołęce [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2015/08/pozar-ostroleka-2-300x167.jpg)