Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: zbiórka selektywna

Łącznie artykułów: 6.

Anita Sowińska na Forum Recyklingu: system kaucyjny zacznie funkcjonować w pełni za kilka miesięcy

Anita Sowińska na Forum Recyklingu: system kaucyjny zacznie funkcjonować w pełni za kilka miesięcy

01.10.2025
0

- System kaucyjny, który wystartował 1 października, zacznie funkcjonować w pełni dopiero za kilka miesięcy, być może za pół roku lub dłużej – oceniła w środę wiceminister klimatu Anita Sowińska podczas Forum Recyklingu zorganizowanego przez redakcję miesięcznika "Energia i Recykling" w Warszawie (1-2 października 2025 r.). Wiceszefowa resortu podkreśliła, że kluczową zaletą nowego systemu jest możliwość zwrotu opakowań bez konieczności okazywania paragonu, co ma zatrzymać obecny niekorzystny proceder w handlu.

Nie tylko

Nie tylko "Śmieciomaty z nagrodami”

17.09.2021
0

W Krakowie dobiegł końca zwycięski projekt budżetu obywatelskiego 2019 "Śmieciomaty z nagrodami". W ciągu roku, w śmieciomatach zlokalizowanych w trzech miejscach w Krakowie, zebrano około 3 tys. kilogramów zużytych plastikowych butelek i 500 kilogramów aluminiowych puszek po napojach. Sprzęt działał na zasadach programu lojalnościowego. To jednak nie jedyna akcja Krakowa związana z segregacją odpadów.

css.php
Copyright © 2026