Zaległa opłata retencyjna. Właściciele mogą dostać wezwanie z odsetkami
Choć obowiązek wnoszenia opłaty retencyjnej obowiązuje formalnie od 1 stycznia 2018 roku, wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z jego istnienia lub nie złożyło wymaganych oświadczeń w swojej gminie. W ostatnich miesiącach coraz więcej urzędów zaczęło weryfikować dokumentację działek i występować do właścicieli z wezwaniami do zapłaty – często za okres kilku lat wstecz.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=821329742606232211)










