Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: zrównoważona mobilność

Łącznie artykułów: 8.

Katowice zamówiły u Solarisa 15 autobusów miejskich na gaz

Katowice zamówiły u Solarisa 15 autobusów miejskich na gaz

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach zakupi 15 nowoczesnych autobusów miejskich zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG). Kontrakt o wartości 38 mln zł zrealizuje firma Solaris, a inwestycja zostanie sfinansowana w większości ze środków unijnych. Nowe pojazdy gazowe pozwolą na wycofanie z ruchu ponad piętnastoletnich, wysłużonych autobusów z silnikiem diesla, redukując emisję dwutlenku węgla o 25 procent.

MFiPR: Lublin konsekwentnie rozwija system zrównoważonej mobilności miejskiej

MFiPR: Lublin konsekwentnie rozwija system zrównoważonej mobilności miejskiej

Kilkanaście zeroemisyjnych autobusów, nowy węzeł przesiadkowy w pobliżu stacji PKP „Lublin Ponikwoda", a także nowe chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi na obrzeżach miasta – m. in. z takich udogodnień komunikacyjnych już za kilka lat skorzystają mieszkańcy Lublina. Dzięki wsparciu z Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027 będą mogli - jeszcze sprawniej i w bardziej przyjaznym środowisku - przemieszczać się po tym mieście - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

MFiPR: Polska otrzyma z UE 467 mln zł na stacje ładowania pojazdów elektrycznych i wodorowych

MFiPR: Polska otrzyma z UE 467 mln zł na stacje ładowania pojazdów elektrycznych i wodorowych

Polska uzyskała zielone światło dla przyszłości mobilności dzięki unijnemu grantowi w wysokości 467 mln zł na rozbudowę sieci ładowania pojazdów elektrycznych i wodorowych. W obliczu dynamicznego rozwoju technologii ekologicznych i rosnącego zainteresowania pojazdami alternatywnymi, inwestycje w infrastrukturę ładowania stają się niezbędne dla zrównoważonego rozwoju transportu.

css.php
Copyright © 2026