Startupy, które zaoferują innowacyjne technologie służące do rozwoju elektromobilności zostaną zaproszone do Programu akceleracji Pilot Maker Elektro ScaleUp. Jego głównym partnerem jest Tauron.

Pilot Maker Elektro ScaleUp to największy program akceleracyjny, który został ukierunkowany na pozyskanie takich rozwiązań, które będą mogły być wdrożone w firmach partnerskich. Opiera się on na realnych, precyzyjnie zdefiniowanych wyzwaniach dużych firm. Formuła eksperymentów zapewnia programowi elastyczność i dopasowanie do potrzeb startupów.

– Elektryfikacja gospodarki, w szczególności rozwój elektromobilności jest jednym z trendów, które będą w przyszłości budowały wartość spółek energetycznych. Naszym zdaniem o sukcesie elektromobilnosci zdecyduje siła tworzącego się ekosystemu przemysłowego gromadzącego zarówno firmy oferujące usługi dla klientów jak i firmy technologiczne – mówi Jarosław Broda, wiceprezes ds. zarządzania majątkiem i rozwoju w Tauron. I dodaje, że platformą dla budowy takiego systemu będzie program PARP Elektro ScaleUp. W jego ramach maja powstać rentowne modele biznesowe dla elektromobilności.

Car-sharing elektrycznych samochodów, skuterów czy rowerów, rozwój i zarządzanie punktami ich ładowania, alternatywne systemy zasilania pojazdów, big data, dynamiczna wycena usług czy systemy rozliczeń to obszary, które znajdą się w centrum zainteresowania Pilot Maker Elektro ScaleUp.

Przystępując do programu Elektro ScaleUp, startupy mogą liczyć na sfinansowanie kosztów prac nad rozwinięciem swojego pomysłu. Grant może sięgnąć nawet 550 tys. zł. Istnieje też możliwość zweryfikowania rozwiązań przygotowanych przez startupy w dużej firmie i dostęp do jego baz klientów. W każdym etapie programu startupy mogą też liczyć na pomoc indywidualnych opiekunów oraz ekspertów technologicznych i wdrożeniowych.

Szczegóły Pilot Maker Elektro ScaleUp zostaną przedstawione startupom podczas infoday, 29 listopada br. w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj