1 / 4

ARTYKUŁ PROMOCYJNY. Zbliżamy się do końca 2015 r., a wraz z nim zakończy się również realizacja jubileuszowej edycji projektu Fundacji RECAL „20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce”, dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Czas na krótkie podsumowanie celów i wydarzeń z nim związanych.

20_lat_recal-690x435

Osiągnięto wszystkie założone cele. Najbardziej spektakularny efekt to przeprowadzenie 718 zamiast zaplanowanych 700 warsztatów, w których udział wzięło ponad 25 500 dzieci – od przedszkolaków po młodzież w liceach. W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznali się z zasadami segregacji odpadów opakowaniowych, ze szczególnym uwzględnieniem aluminiowych puszek po napojach.

Najważniejszym wydarzeniem związanym z projektem była Konferencja „20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce”, która odbyła się 23 września w Warszawie i zgromadziła blisko 100 uczestników. Zaproszeni goście mieli okazję poznać najciekawsze inicjatywy związane z recyklingiem, jak również z edukacją recyklingową w Europie, dotyczącą aluminiowych puszek po napojach. W trakcie konferencji po raz pierwszy zaprezentowano wynik badania gmin pt. „Rynek gospodarowania odpadami opakowaniowymi w Polsce”. Sprawdzono wszystkie gminy w Polsce pod kątem wdrożonego standardu selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych, w tym zbadano stosowane kolory worków i pojemników. Z pełnym raportem można zapoznać się na stronie Fundacji RECAL – www.recal.pl – w zakładce „Aktualności”.

Jednocześnie w ramach projektu Fundacja RECAL wsparła ponad 150 wydarzeń sportowych z otrzymanych niemal 200 zgłoszeń. Organizatorzy otrzymali bezpłatnie napoje izotoniczne w limitowanej wersji puszek TAFISA 2015. Podczas każdego wydarzenia prowadzona była selektywna zbiórka aluminiowych puszek po napojach oraz edukacja dotycząca selektywnej zbiorki odpadów opakowaniowych.

Niniejszy materiał został opublikowany w ramach przedsięwzięcia „20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce” dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL.

nfos