1 / 4

ARTYKUŁ PROMOCYJNY. NEMUS to rozwiązanie dla Klienta stawiającego przede wszystkim na jakość i niezawodność. Pierwszy egzemplarz w Polsce został dostarczony do firmy PUK Sp. z o.o. w Ciechanowie w grudniu 2014 r.

Klient budujący od podstaw duży zakład przetwarzania odpadów, na każdym etapie stawiał na rozwiązania sprawdzone, a zarazem innowacyjne. NEMUS to maszyna spełniająca te wymagania w 100%, której dodatkowym atutem jest łatwość prowadzenia czynności konserwacyjnych, co wprost przekłada się na bezpieczeństwo i komfort obsługi.

Modelem NEMUS 2700 firma Komptech (Austria) wprowadziła do swojej oferty nową generację mobilnych, hydraulicznych przesiewaczy bębnowych. Jako następca MUSTANGA model NEMUS zawiera w sobie wszystkie pozytywne cechy i doświadczenie swoich poprzedników, wzbogacając je nowymi rozwiązaniami z serii CRIBUS. Duży zasobnik wzięty z konstrukcji CRIBUSA, bęben przesiewający ze zmodernizowanym systemem zasilającym w materiał i jednoczęściowy przenośnik wyrzutowy frakcji podsitowej zharmonizowany perfekcyjnie ze sprawdzonym i niezawodnym systemem napędowym hydrauliczno-spalinowym. Przekonstruowane sterowniki ułatwiają sterowanie funkcjami maszyny, a przedłużone przenośniki wyrzutowe są na wyposażeniu standardowym. Praktyczne detale takie jak łatwa do czyszczenia dwustopniowa chłodnica, większe rolki podporowe bębna od strony zasypowej oraz nowy odporny na ścieranie zgarniak na przenośniku taśmowym to rozwiązania wprowadzone na podstawie doświadczeń użytkowników.

ZALETY:

  • zasobnik o pojemności 5 m3 zapewniający płynność pracy, bez zbędnych przestojów,
  • wydajny, odporny na ścieranie przenośnik w zasobniku, wyposażony w system automatycznej kontroli biegu taśmy,
  • 30 m2 powierzchni przesiewającej, w opcji: bęben o średnicy 2150 mm – pow. przesiewania 32 m2,
  • wysokowydajny napęd bębna DRUMGRIP (bez zębatki na kołnierzu bębna) łączy w sobie wytrzymałość napędu łańcuchowego z łagodnością napędu ciernego, automatyczna regulacja napięcia łańcucha w zależności od obciążenia bębna,
  • możliwość stosowania bębnów z Mustanga i SM 620 firmy Doppstadt, szybka i łatwa wymiana hydraulicznie wysuwanego bębna,
  • maszyna nie gubi materiału dzięki zastosowaniu jednoczęściowego przenośnika z falistymi krawędziami,
  • zespół napędowy na automatycznie wysuwanej platformie zapewnia doskonały dostęp serwisowy,
  • hydraulicznie wysuwane podpory – szybkie i precyzyjne przygotowanie maszyny do pracy,
  • dostępny w wersji jako naczepa lub jako przyczepa.