1 / 3

W Krakowie trwają prace rewitalizacyjne w kilku miejskich parkach. Część robót jest już na ukończeniu.

Na Plantach Mistrzejowickich roboty prowadzi krakowski zarząd zieleni miejskiej. W rezultacie pojawią się tu nowe ławki, wyremontowane będą alejki, odnowiony zostanie plac zabaw oraz pojawi się więcej zieleni. Planty Mistrzejowickie to park o powierzchni 10 ha, znajdujący się w obrębie ulic: Wawelskiej, Obrońców Warszawy i Srebrnych Orłów w Nowej Hucie. Na jego terenie znajdują się m.in. park rowerowy, boiska sportowe oraz place zabaw. Jeden z nich jest obecnie remontowany za 700 tys. złotych w ramach zadania „Nowohuckie place zabaw”.

Kolejnym rewitalizowanym terenem jest Park Lotników Polskich, gdzie trwa remont alejek. W sumie w tym roku wyremontowanych zostanie ponad 3000 m2 ścieżek, a także zatoki przy ławeczkach i schody. To jednak nie koniec pozytywnych zmian na tym terenie, ponieważ już w przyszłym roku ruszy remont całego parku. Wymienione zostaną pozostałe nawierzchnie ścieżek, pojawią się nowe elementy małej architektury oraz toaleta.

Z kolei na Ruczaju, wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego, powstaje park linearny. Obecnie Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzi nasadzenia na tym terenie. Przybędzie tu 18 dużych platanów oraz prawie 3 tys. sztuk innych roślin, m.in. jeżówki, rudbekie, zachyłki trójskrzydłowe, a także około 6 tys. cebul narcyzów. Następnie ZZM zajmie się montażem małej architektury oraz huśtawek. Dokończone zostanie także pole golfowe. Koncepcja zagospodarowania parku linearnego powstała podczas spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami, które odbyły się na początku tego roku. Jak informuje krakowski ZZM, prace są już na końcowym etapie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj