1 / 7

Nad poznańskim Jeziorem Maltańskim powstać ma rodzinna przystań. Pojawi się m.in. plac zabaw z wielkim trzymasztowym okrętem. Inwestycja będzie realizowana w ramach budżetu obywatelskiego.

“Rodzinna Przystań Sportu i Rekreacji nad Maltą” powstanie po północnej stronie jeziora, niedaleko popularnych Term Maltańskich. Projektowany teren ma powierzchnię około 2,8 tys. mkw i obecnie jest częścią obszaru przeznaczonego pod ogólnodostępną rekreację. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonanie inwestycji, której zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku. Pieniądze na ten cel pochodzić będą z budżetu obywatelskiego.

Największą atrakcją przystani i towarzyszącego jej placu zabaw ma być okręt przystosowany dla starszych dzieci i ich opiekunów. Służyć ma on do rozwijania orientacji przestrzennej, zachowania równowagi i rozwoju sensoryczno-motorycznego. Ponadto na placu pojawią się huśtawki i bujaki, karuzela, gry zręcznościowe, równoważnia slickline, zestaw zabawowy rollercoster, mostek linowy oraz zjeżdżalnia. Będą również elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe oraz energooszczędne oświetlenie. W ramach inwestycji powstaną nowe fragmenty ścieżek dla rowerzystów i pieszych.

Zgodnie z dokumentacją przetargową do 29 czerwca wykonawca będzie mieć czas na opracowanie projektu, do końca lipca przeprowadzone będą prace ziemne, do końca sierpnia powstanie nowy odcinek drogi rowerowej i ciągu pieszego, natomiast wyposażenie placu zabaw ma być zamontowane do końca września. W listopadzie ukończone mają być wszystkie prace budowlane i montażowe, tak by do końca b.r. uzyskać wszystkie pozwolenia na użytkowanie i zakończyć całą inwestycję.

Czytaj więcej

Skomentuj