Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tygrys i zdobywcy pucharów - nagrody konkursu o Puchar Recyklingu

Tygrys i zdobywcy pucharów - nagrody konkursu o Puchar Recyklingu
18.11.2012, o godz. 13:24
czas czytania: około 3 minut
0

W poniedziałek podczas uroczystej Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON rozdano główne nagrody w XIII edycji konkursu „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu. W tym roku przyjęto 300 zgłoszeń od prawie 90 podmiotów. Pula nagród finansowych to ponad 350 tys. zł

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

 
– Uczestnicy naszego Konkursu zebrali selektywnie ponad 425 tys. ton odpadów czyli cztery razy więcej niż w poprzedniej edycji! 40 tys. ton szkła, 508 ton puszek aluminiowych, 22 tys. ton tworzyw sztucznych, 20 tys. ton makulatury, 130 ton baterii, 4,2 tys. tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz 450 ton opakowań po płynnej żywności. Zgłoszone do Konkursu sortownie wydzieliły 145 tys. ton surowców wtórnych, które przekazano do recyklingu, a nie trafiły na wysypisko – mówi Magdalena Dutka, redaktor naczelna "Przegladu Komunalnego". – Zasięg programów edukacyjnych zgłoszonych tylko w kategorii „Edukacja Ekologiczna” objął ponad 7,2 mln mieszkańców. To 2 miliony więcej w porównaniu do ubiegłorocznej edycji, a suma zgłoszonych budżetów programów edukacyjnych wyniosła ponad 4 mln zł.

Tygrysem Recyklingu w XIII edycji został BESKID ŻYWIEC Sp. Z o.o., ŻYWIEC

Spółka "BESKID" została utworzona w 1994 roku w wyniku porozumienia 18-tu gmin Żywiecczyzny w celu rozwiązania problemów gospodarki odpadami komunalnymi na ich terenie. Od początków swej działalności Beskid realizuje: selektywną zbiórkę odpadów komunalnych „u źródeł” ich powstawania, selektywną zbiórkę odpadów bio, zbiórkę odpadów szkodliwych i uciążliwych dla środowiska. W międzyczasie wybudowała składowisko, sortownię oraz kompostownie odpadów organicznych. Spółka Beskid jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Od wielu już lat jest przedstawiana jako udany przykład współpracy ponad gminnej.

Puchary Recyklingu otrzymali:

ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW SP. Z O.O., ELBLĄG
Głównym zadaniem Zakładu jest prowadzenie działalności w zakresie gospodarowania odpadami, a jednocześnie prowadzenie na terenie Elbląga selektywnej zbiórki odpadów. Jest ona prowadzona od początku lat 90 tych w systemie pojemnikowym i workowym. W tym roku zakończono realizację projektu modernizacji i rozbudowy Zakładu Utylizacji Odpadów wartego ponad 100 mln złotych,  co przyczyni się m.in. do jeszcze wyższej efektywności gospodarki odpadami w Elblągu i okolicach.

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE „RADKOM” SP. Z O.O. ,RADOM
Przedsiębiorstwo „RADKOM” w grudniu tego roku będzie obchodzić 20stą rocznicę istnienia. Spółka aktywnie działa nie tylko w zakresie organizacji systemu gospodarki odpadami, co potwierdzają statuetki uzyskane w ubiegłorocznej edycji Konkursu o Puchar Recyklingu w kategoriach Lider Sortowni oraz Złota Bela Makulatury, ale też w szerzeniu edukacji ekologicznej, czego dowodem jest tytuł Mistrza Edukacji Ekologicznej w XII edycji Konkursu o Puchar Recyklingu.

ZAKŁAD GOSPODARKI ODPADAMI SP. Z O.O., GAĆ, OŁAWA
Zakład Gospodarowania Odpadami w Gaci koło Oławy istnieje od ponad 13 lat.  Od momentu powstania w zakładzie zostało zrealizowanych wiele inwestycji na ogólną kwotę prawie 28 milionów złotych. Przyjmuje do utylizacji około 60 tys. ton zmieszanych odpadów komunalnych  i zebranych w systemie selektywnej zbiórki na rok. Zakład Utylizacji Odpadów należy do Ekologicznego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi EKOGOK.

MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI ODPADAMI KOMUNALNYMI SP. Z O.O., KONIN
Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie istnieje już od 1999 roku. Na obszarze miasta Konina w ciągu 13 lat powstało prawie 350 punktów z pojemnikami na makulaturę, szkło i tworzywa sztuczne. A na terenie osiedli domków jednorodzinnych wdrożono system workowy, obsługując w ten sposób około 5 500 posesji. Zakład aktywnie wspiera edukację ekologiczną poprzez akcje promujące, szkolenia i konkursy tj. „Świat czysty jest piękniejszy”.

———————————————————

Pozostali finaliści tegorocznej edycji odbiorą dyplomy i statuetki wraz z gratulacjami na dzisiejszym (20.11) finale Konkursu o godz. 14.30 podczas targów POLEKO na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 11, „Iglicy”.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026